Kanal Görüntüleme

Kameralı İncelemeler İle Tıkanıklık İncelemesi

Bizimle İletişim Kurarak Bilgi Alabilirsiniz

Kanal ve kanalizasyon görüntüleme sistemleri sayesinde müşterilerimize daha profesyonel düzeyde hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız.

Kanalizasyon görüntüleme sistemleri kanal ve borularda sorunun ve tıkanmanın tam kaynağını görselleştirip sorun tespiti sağlanmasına yarayan sistemlerdir. Kanal ve kanalizasyonlarda veya altyapı borularında bir çok sebepten tıkanıklıklar ve sorunlar meydana gelir.

Bu sorunlar tespit edilmeden yapılan her türlü çalışma hem fazladan maliyetli hem de gereksiz kırıp dökmeli işler yapılmasına sebep verir. Bu yüzden bu tip kanal sorunlarında kanalizasyon görüntüleme yapan firmalarla çalışmanız daha ekonomik olacaktır.

 

 

Kanalizasyon Görüntüleme Ne Zaman Gereklidir?

Bilindiği gibi her şehirlerdeki her binanın kanalizasyonu kendi sorumluluğundadır. Bu kanallar kimi zaman bakımsızlıktan, doğa koşullarından veya yanlış kullanımdan dolayı tıkanıklığa sebep olurlar ve gündelik yaşamı oldukça sekteye uğratırlar. Bu kanal ve kanalizasyon borularında meydana gelen tıkanıklığı hızlıca ve etkili yollarla çözmek gereklidir. İşte bu yüzden kanal görüntüleme sistemleri yapılan bu işleri gelişmiş teknoloji ile kolaylaştıran ve hızlandıran sistemlerdir. Geleneksel yöntemlere göre sorun kaynağı ve yeri tam olarak daha iyi ve doğru bir şekilde tespit edildiğinden kanal temizleme ve kanalizasyon açma işlemi çok etkili hale gelir.

Kanalizasyon görüntüleme teçhizatı ile yapılan işlemde boru içleri ve kanal çukurları net olarak göründüğünden tıkanıklığın sebebi kolayca tespit edilebilmektedir. Bu sayede hasarlı borular, kanal çökmeleri ve kanalizasyon kuyu taşması gibi durumlar görsel olarak tespit edilir ve çözüm yoluna gidilir.

Gebze kanal görüntüleme sistemlerimiz ile hem Kocaeli Gebzede hem de Türkiye’nin her yerinde kanalizasyon görüntüleme ve temizleme hizmeti sağlamaktayız. Deneyimli uzman kadromuz yılların tecrübesiyle her türlü kanal ve kanalizasyon sorunlarını başarıyla ve kısa sürede çözebilmektedir.

Eskiden teknolojik imkanların kullanılmadığı zamanlarda altyapı temizlik işleri tam anlamıyla bir çileye dönüşmekteydi. Bina içerisinde tam anlamıyla sorunu bulmak adına kazı işlemleri yapılarak hem maliyet hem de zaman kaybı olarak oldukça külfetliydi. Ama şuanda kullanılan kameralı kanal görüntüleme cihazları yardımıyla iç ve dış hatlar tamamen görüntüleniyor ve kısa süre içerisinde gerekli tüm müdahaleleri yapıyoruz. Böylelikle hiçbir şekilde ekstra maliyet ve zaman kaybına uğramamış oluyorsunuz.

 

Kanalizasyon Nasıl Görüntülenir?

Kanalizasyon boru ve hatların görüntülenmesi nasıl yapılır? Kanalizasyon hattı içine gönderilen kamera cihazı hattı 360 derece her açıdan inceler. Hattın asıl tıkanma sebebi bu tespit sonrasında anlaşılır. Tespit yapıldıktan sonra hiçbir kazı işlemi yapılmadan çok düşük maliyetlerle tıkanmış olan kanalların temizliği sağlanır. Temizlik işlemlerinde kombine kanal temizleme ekipmanları olan vidanjör araçlarımız ile yapılmaktadır.

Her türlü kanal ve kanalizasyon görüntüleme ve temizliği işleri için bizimle günün her saati ve haftanın her günü iletişime geçebilirsiniz.

Kanal Temizleme Robotu

Atık su şebekelerinde yaşanan tıkanıklık sorunlarını açmak için kanal görüntüleme amacıyla kullanılan cihazlar teknolojinin günlük hayatı kolaylaştırmasının en iyi örneklerinden biridir. 360 derece olarak dönebilen kameraların şebeke borularının içinden aldığı görüntü kanal görüntüleme sistemlerinin temel çalışma prensibidir. Fotoğraf veya video çekimi yapılan boru içi tıkanıklığın durumu böylece net olarak belli olmaktadır.

Kanal Görüntüleme Nerelerde Kullanılmaktadır?

Konumuz dahilinde öncelikle tıkanmış pis su şebeke borularının açılması ve temizlenmesi amacıyla kullanıldıklarını başta belirtmemiz gerek. Kanallardan görüntü alma kolaylığı aynı zamanda boru hatlarının bütünlük tespiti, kayıp vana veya menhol (rögar ya da muayene bacası da diyebilirsiniz) tespiti, sistemin modelleştirilmesi, izolasyon hatalarındaki tespitler, noktasal tamir ve kanalizasyon kaplama işlerinde de kullanılmaktadırlar.

Su kaçağı veya daha önemlisi gaz kaçağı tespitlerinde de kanal görüntüleme büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Evlerde ve işyerlerindeki tıkanıklık tespitlerinden başka büyük şehirlere su ve gaz taşıyan şebeke ve kollektör sistemlerindeki sorunları da düşünün, hayati önem taşıyan bu boru sistemlerinin kontrolleri için görüntüleme cihazları büyük bir pratiklik sağlamaktadır.

Kanalizasyon Görüntüleme, Kameralı Sistemler

Günlük hayatta modern sıhhi tesisat firmalarının kullandığı kameralı düzenekler tuvalet, küvet, lavabo veya yağmur oluklarının içindeki tıkanıklıkların yerini belli eden küçük robotik görüntüleme cihazlarıdır. Her yöne döndürülebilirler. Kanal eğimi, kanaldaki daralma, tıkanıklık, ezilme kırılma veya çatlaklar da bu sırada görülür. Hat uzunluğu bile bu sırada ölçümlenebilir.

Yeni döşene kanalizasyon sistemlerinin kalitesi veya eski sistemlerin ne durumda olduğu da kanal görüntüleme cihazları kullanarak tespit edilmektedir. Büyük boru ağlarında eğitimli operatörler tarafından kullanılır. Günlük hayatta tuvalet veya lavabo tıkanıklıklarını açmak için çağırdığınız modern tesisat açma ekiplerinde de bu işi bilen ustalar tarafından boru içinden görüntü alınmaktadır.

Kanal görüntüleme ile tıkanıklıkların açılması (veya su kaçaklarının tespiti de benzer bir işlemdir) doğrusunu söylemek gerekirse en çok ev kadınlarının hoşuna gider. Herhangi bir kırıp dökme veya fazladan temizlik gerektirmeden (çünkü nokta tespiti yapmaktadır) boru tıkanıklarını açma işinin yapılmasını sağlamaktadırlar. Evlerde bu amaçla kullanılan küçük bir döner kameranın sağladığı büyük bir kolaylıktır bu.